info@acpanorama.gr

Μία νίκη και 2 ήττες ο απολογισμός του διημέρου 4-5 Νοεμβρίου για τα αναπτυξιακά τμήματα

Μία νίκη δύο ήττες ο απολογισμός του διημέρου 4-5 Νοεμβρίου για τα αναπτυξιακά τμήματα

Το σαββατοκύριακο που μας πέρασε διεξήχθη η έβδομη αγωνιστική των πρωταθλημάτων των αναπτυξιακών τμημάτων εφήβων και κορασίδων με τη συμμετοχή του Α.Σ. Πανοράματος.

 

 


Πιο αναλυτικά οι κορασίδες μας, υποδέχθηκαν την πολύ πιο δυνατή ομάδα του Ηρακλή και για ένα ημίχρονο άντεξαν διατηρώντας είτε το προβάδισμα είτε βρίσκονταν πολύ κοντά στο σκορ. 

Στο δεύτερο ημίχρονο ωστόσο δεν υπήρξε ανάλογη συνέχεια με αποτέλεσμα η ομάδα να ηττηθεί παρά τις προσπάθειες των κοριτσιών μας. 

 

Την ίδια ημέρα οι έφηβοί μας δείχνουν να βρίσκουν τα πατήματά τους και πέτυχαν την τρίτη συνεχόμενη νίκη υποδεχόμενοι την ισχυρή ομάδα των Αετών Φιλύρου. Η ομάδα μας πήρε από την αρχή κεφάλι στο σκορ το οποιο διατήρησε μέχρι το τέλος χωρίς να δυσκολευτεί. 

 


Την Κυριακή ήταν η σειρά της παιδικής μας ομάδας η οποία αντιμετώπισε εκτός έδρας τον Ήφαιστο. Μία από της πιο μέτριες εμφανίσεις της ομάδας μας με πολλά λάθη και αστοχία μας οδήγησαν αναπόφευκτα στην ήττα. 

 


Συγχαρητήρια σε όλους τους αθλητές και αθλήτριές μας για την προσπάθειά τους και ευχόμαστε καλή συνέχεια στις ομάδες του Ηρακλή, του Αετού Φιλύρου και του Ηφαίστου

 

Ακολουθoυν τα φύλλα αγώνα:



ΚΟΡΑΣΙΔΕΣ – Τελικό σκορ 26-44: (7-6,10-16,5-15,4-7)

ΑΣ ΠΑΝΟΡΑΜΑ (Δαβολεμένου-Ριτζαλέου) 

 

Βορδού 4 (1),Μπέλου 3, Σπανού , Δαμαλά,Βούλγαρη 6, Ψωμά 4,Ζούντσα 4,Καλλιώρα 4, Σάντη 1 

 

ΜΓΣ ΗΡΑΚΛΗΣ  (Νταλής)

Χοροζιδου , Σαλμανλη 8,Θενιδου 11(1),Κουμαρα 16(1),Νικηφοριδου 4, Νικολάου 1,Πρωτοψαλτη 3,Γκιανε,Αποστολιδου 

 

 


ΠΑΙΔΙΚΟ – Τελικό σκορ 67-40 (17-8 34-14 52-29 )

ΗΦΑΙΣΤΟΣ (ΚΟΥΚΑΚΗΣ- ΣΜΠΟΝΙΑΣ) Τσαραπατσάνης 2 Αρβανίτης 23 Μεϊμαρίδης 4, Δημητριάδης 4, Χρόνης 2 , Λιώτης 6, Αχιλλας 2 , Τατιτζικίδης 11, Χοτζαλια 2 Τριανταφυλλίδης 5 Γκουτσιδης 6, Γερανος 

 

ΑΣ ΠΑΝΟΡΑΜΑ(ΚΑΡΑΜΑΝΩΛΗΣ-ΡΙΤΖΑΛΕΟΥ) 

Παπαπέτρου 7(2), Στέπιτς-Χατζή 5(1) ,Δαιμονάκος, Τσανακτσίδης6, Σεργετζής, Βουλκίδης, Καραμανώλης 5(1) , Κουρούμαλης, Μακρής , Βακουφτσής, Ναζίρης 9, Στεφανίδης 8(2) 

 

 


ΕΦΗΒΙΚΟ – Τελικό σκορ 57-49 (21-10, 11-13-11-10,14-16)

ΑΣ ΠΑΝΟΡΑΜΑ( Καραμανώλης- Ριτζαλέου)

Δερμετζίδης 3(1),Πρασσάς 7,Καρπουχτσής 8(2),Τσανακτσίδης 4(1),Λέκκας 1,Σιδεράς 19(3), Σεργετζής ,Κοτζαγεώργης ,Ναρρες 15, Παπαπέτρου 

 

ΑΕΤΟΣ ΦΙΛΥΡΟΥ (Αντεδάκης-Αλεξανδρής) 

Ασημιμαρης 5(1),Γοβεσνος 5(1), Στεφανιδης,Νεϊτανιδης 17(5),,Κουλουσιος 6,Κουνατιδης 6(2),Καποτας ,Κουτσιουκης ,Δρανοβαλης 6, Βαφιας, Τριανταφιλλιδης 3(1) 

 

 

 

 

 

Οι 5 πρώτοι της βαθμολογίας - Παίδες
# Ομάδα Αγ. Β Ν Η ΔΠ ΠΝ
1 18 34 16 2 493 0.889
2 18 33 15 3 382 0.833
3 19 33 14 5 250 0.737
4 18 32 14 4 281 0.778
5 17 30 13 4 240 0.765
spinner
Οι 5 πρώτοι της βαθμολογίας - Κορασίδες
Οι 5 πρώτοι της βαθμολογίας - Έφηβοι
# Ομάδα Αγ. Β Ν Η ΔΠ ΠΝ
1 18 33 15 3 160 0.833
2 18 31 13 5 248 0.722
3 18 31 13 5 177 0.722
4 18 28 10 8 177 0.556
5 18 28 10 8 -55 0.556
spinner

Read more →

Τρίτη σερί νίκη για τη γυναικεία ομάδα μπάσκετ

Τρίτη συνεχόμενη νίκη για τη γυναικεία ομάδα μπάσκετ

Την τέταρτη νίκη της σε πέντε αγώνες πέτυχε η γυναικεία ομάδα μπάσκετ διατηρώντας της θέση της ψηλά στη βαθμολογία.

Η ομάδα μας με πολύ σοβαρή εμφάνιση κέρδισε στην Κατερίνη τον Πιερικό Αρχέλαο με 53-68. Μετά από ένα μουδιασμένο πρώτο δεκάλεπτο, τα κορίτσια μας μπήκαν αποφασισμένες και δεν άφησαν περιθώριο στον αντίπαλο. Πρώτη σκόρερ η Στέλλα Βατσιτσίδου η οποία είχε και τα γενέθλία της. 


Μετά την επιστροφή της ομάδα μας είχε την ευκαιρία να απολαύσει ένα υπέροχο δείπνο στον υποστηρικτή μας “Ψαροκατάστσση στη Φριτέζα”.

Σας ευχαριστούμε θερμά για τους υπέροχους μεζέδες!!


Συγχαρητήρια στην ομάδα μας και ευχόμαστε κάθε επιτυχία στην ομάδα του Πιερικού Αρχέλαου. 

Ακολουθεί το φύλλο αγώνα


Πιερικός Αρχέλαος- ΑΣ Πανόραμα 53-68 

 

Διαιτητές: Κοντοστάθης-Γεωργουσόπουλος 

 

Δεκάλεπτα: 15-12, 27-33, 40-51, 53-68 

 

Πιερικός Αρχέλαος (Χατζηϊωάννου): Τελίδου 19(3), Μάντζου 12(2), Μπουμπουλέντρα 12, Λάππα 7, Καρανικόλα, Ζαμάνη, Μπαγκλαρίδου 3, Ζαρκανέλα, Τσενεκίδου, Κιολέογλου. 

 

ΑΣ Πανόραμα(Διαβολεμένου): Τσαλή 6, Παπαϊωάννου 14, Αργυρού, Δαδάλη, Αυτζή 8(1), Βατσιτσίδου 19, Ζουμπούλη 6, Γιαντσακλίδου 2, Παπαδοπούλου 7(1), Αποστολίδου, Νάκη 6(2).  

Read more →

Αγωνιστικές υποχρεώσεις αναπτυξιακών τμημάτων μπάσκετ 14-15 Οκτωβρίου

Αγωνιστικές υποχρεώσεις αναπτυξιακών τμημάτων μπάσκετ για το διήμερο 14-15 Οκτωβρίου

Τα αναπτυξιακά τμήματα μπάσκετ του συλλόγου μας συνεχίζουν τις αγωνιστικές τους υποχρεώσεις στα τοπικά πρωταθλήματα το Σαββατοκύριακο, 14 και 15 Οκτωβρίου στα πλαίσια της 5ης αγωνιστικής.

 

Την αρχή κάνουν οι κορασίδες (U16) μας οι οποίες μετά από την πρώτη τους νίκη, εκτός έδρας επί του Αχιλλέα Τριανδρίας, υποδέχονται στις 2:15μμ στο ΔΑΚ Πανοράματος την ομάδα της Α.Ε. Πυλαίας με στόχο να πάρουν το δεύτερο συνεχόμενο φύλλο αγώνα. 

 

Λίγο αργότερα, στην Τριανδρία η εφηβική (U18) μας ομάδα αντιμετωπίζει τον Αχιλλέα Τριανδρίας στο τοπικό ΔΑΚ, στις 3μμ. Παρά τις απουσίες οι έφηβοι του κοουτς Καραμανώλη είναι αποφασισμένοι για την πρώτη τους νίκη στο 2ο (δυνατό) όμιλο του πρωταθλήματος. 

 

Τέλος η παιδική ομάδα (U16) μετά την αναβολή της προηγούμενης αγωνιστικής λόγω των δημοτικών και περιφερειακών εκλογών επιστρέφει στην δράση και αντιμετωπίζει την Κυριακή στις 5μμ στο ΕΑΚ Μίκρας 2, την ομάδα της Βεργίνας. 

 

Σας περιμένουμε όλους να υποστηρίξετε τις προσπάθειες των αθλητριών και αθλητών μας και ευχόμαστε καλή επιτυχία σε όλες τις ομάδες μας!

 

Αναλυτικά όλοι οι αγώνες στον παρακάτω πίνακα και χάρτες για την πρόσβαση στα γήπεδα διεξαγωγής των αγώνων:

14/10/2023 - 14:15 ΔΑΚ Πανοράματος
ΠΑΝΟΡΑΜΑ ΑΣ 78
ΠΥΛΑΙΑ 8
14/10/2023 - 15:00 ΔΑΚ Τριανδρίας
ΑΧΙΛΛΕΑΣ ΤΡ. 78
ΠΑΝΟΡΑΜΑ ΑΣ 59
15/10/2023 - 18:15 ΔΑΚ Πανοράματος
ΠΑΝΟΡΑΜΑ ΑΣ 40
ΒΕΡΓΙΝΑ 2 46

Read more →