info@acpanorama.gr

Με νίκες συνέχισαν οι έφηβοι και οι παίδες

Με νίκες συνέχισαν τόσο οι έφηβοι όσο και οι παίδες στο μπάσκετ, σε εξ αναβολής αγώνες που διεξήχθησαν το Σαββατοκύριακο που μας πέρασε. Πιο αναλυτικά οι έφηβοι, το Σάββατο (29/10), επικράτησαν με 78-52 της ομάδας των Πρωταθλητών Πανοράματος, στο ΔΑΚ Πανοράματος, ενώ οι παίδες, την Κυριακή (30/10), νίκησαν με 59-41 τον Α.Ο. Μαλακοπής.


Συγχαρητήρια στους αθλητές μας και τους προπονητές τους και ευχόμαστε καλή επιτυχία στη συνέχεια των πρωταθλημάτων στις ομάδας των Πρωταθλητών Πανοράματος και Α.Ο. Μαλακοπής.


Τα φύλλα αγώνων



ΠΡΩΤΑΘΛΗΤΕΣ ΠΑΝΟΡΑΜΑΤΟΣ ΑΣ – ΑΣ ΠΑΝΟΡΑΜΑ

Δεκάλεπτα: 9-26, 20-46, 34-69, 52-78.

Διαιτητές: Κατσιάμπας – Κλιγκόπουλος


ΠΡΩΤΑΘΛΗΤΕΣ ΠΑΝΟΡΑΜΑΤΟΣ(Μύρβαλη – Λαζάρου): Καλογήρου 6(1), Γαλαρινιώτης, Λάμπος 10(1), Λαφτσίδης 5, Κουκίδης 17, Μυστικής 6, Πόλατ 2, Νταμάγκας, Μπιτσιόλας 4, Χαρισόπουλος 2.


ΑΣ ΠΑΝΟΡΑΜΑ(Καραμανώλης – Κρίτσας): Δεμερτζίδης 2, Σιδεράς, Τσανακτσίδης Γ. 9(1), Πρασσάς 11(1), Παπαμανώλης 23(2), Λέκκας 3(1), Κοσμαράς, Καρπουχτσής 12(2), Τσανακτσίδης Α., Στυλιανίδης 8(2), Ναρές 4, Σεργετζής 6.



ΑΣ ΠΑΝΟΡΑΜΑ  –  ΑΟ ΜΑΛΑΚΟΠΗΣ ΠΥΛΑΙΑΣ

Δεκάλεπτα: 15-7, 35-16, 52-24, 59-41.

Διαιτητές: Παπαδόπουλος Γ. – Αυγερινός 


ΑΣ ΠΑΝΟΡΑΜΑ(Κρίτσας): Μακρής, Γκαζάς 5, Ναζίρης 1, Κομπολάκης, Βακουφτσής 4, Τοκατλής 13(1), Δαιμονάκος, Παπαπέτρου, Τσανακτσίδης 8(1), Λέκκας 2, Σιδεράς 22(1), Κοσμαράς 4.


ΑΟ ΜΑΛΑΚΟΠΗΣ ΠΥΛΑΙΑΣ(Καλτσίδης): Τσέκος 5(1), Κοντάκης, Ιγνατιάδης 4, Τσαουσίδης, Τασούλας 2, Νικολαίδης, Τραγιαννίδης, Πιτσογιάννης 6, Βελίκης 18(4), Κωστούλας 2, Μανούδης 4, Πολύδωρας.

Οι 5 πρώτοι της βαθμολογίας - Παίδες
# Ομάδα ΑΓ Ν Η ΠΥ ΠΚ ΔΠ ΠΝ Β
1 9 9 0 593 320 273 1 18
2 8 8 0 513 246 267 1 16
3 8 7 1 525 288 237 0.875 15
4 8 7 1 438 259 179 0.875 15
5 9 6 3 435 415 20 0.667 15
spinner
Οι 5 πρώτοι της βαθμολογίας - Έφηβοι
# Ομάδα Αγ Ν Η ΠΥ ΠΚ ΔΠ ΠΝ Β
1 8 8 0 555 324 231 1 16
2 8 6 2 414 312 102 0.75 14
3 8 6 2 374 299 75 0.75 14
4 8 5 3 466 377 89 0.625 13
5 7 4 3 339 337 2 0.571 11
spinner
Επόμενη Αγωνιστική Παίδων
Επόμενη Αγωνιστική Εφήβων
05/11/2022 - 18:30 Ανατόλια
ΑΝΑΤΟΛΙΑ Σ.Α.Α.Κ. 68
ΒΕΡΓΙΝΑ Α.Μ.Π.Σ.Ε.Τ.Μ.Θ 60
05/11/2022 - 15:30 ΔΑΚ Φοίνικα
ΦΟΙΝΙΚΑ Α.Ε 35
ΠΑΝΟΡΑΜΑ ΑΣ 69
05/11/2022 - 14:30 ΔΑΚ Καλαμαριάς
ΜΑΡΑΘΩΝ Α.Μ.Σ. 19
ΜΕΓΑΣ ΑΛΕΞ. 83
05/11/2022 - 14:15 ΔΑΚ Πανοράματος
ΠΡΩΤ. ΠΑΝΟΡ. 46
ΑΡΕΤΣΟΥ 40