info@acpanorama.gr

Με το δεξί ξεκίνησε τη νέα χρονιά η γυναικεία ομάδα μπάσκετ

Στα πλαίσια της 11ης αγωνιστικής, της πρώτης για το 2023, στον 4ο ομίλου της Α2 Εθνικής κατηγορίας, η γυναικεία ομάδα μπάσκετ νίκησε με 58-53, εντός έδρας την ομάδα της Ασπίδας Ξάνθης.

Η ομάδα μας ξεκίνησε νωχελικά τον αγώνα και βρέθηκε πίσω στο σκορ στο ημίχρονο στο 1ο δεκάλεπτο και οριακά στο ημίχρονο.Στην επανάληψη βελτιώθηκε σημαντικά και με όπλο την καλή άμυνα αλλά και με σωστές επιλογές στην επίθεση πήρε το πρώτο ροζ φύλλο αγώνα για τη χρονιά και διατηρήθηκε σε τροχιά play-in.

Συγχαρητήρια στις αθλήτριές μας και τις προπονήτριές τους και ευχόμαστε κάθε επιτυχία στη συνέχεια του πρωταθλήματος στην ομάδα της Ασπίδας Ξάνθης.