info@acpanorama.gr

Νίκη στην 1η αγωνιστική για την γυναικεία ομάδα μπάσκετ

Με νίκη ξεκίνησε στον 4ο όμιλο του πρωταθλήματος Α2, η γυναικεία ομάδα μπάσκετ του Α.Σ. Πανοράματος, η οποία επικράτησε με 67-60 της ομάδας των Πάνθηρων Καβάλας

Η ομάδα μας, αν και βρέθηκε πίσω στο σκορ στην αρχή του αγώνα και στο ημίχρονο, στην επανάληψη με επίθεση διαρκείας πήρε το προβάδισμα και πέτυχε την πρώτη νίκη στο πρωτάθλημα.

ΑΣ Πανόραμα – Πάνθηρες Καβάλας 67-60
Διαιτητές: Καντερές-Δώνης
Τα δεκάλεπτα: 11-20, 30-33, 54-45, 67-60

ΑΣ ΠΝΟΡΑΜΑ  (Καμπίτση-Καραμανώλης): Πάππα, Κουλαρτσά, Τσαλή 17 (2), Κολογρίδου 9 (1), Δάδαλη, Νικολαϊδου, Κανέλλογλου, Αυτζή 17 (1), Ζουμπούλη 9, Βατσιτσίδου 12(3), Βασλαματζή 3 (1).

ΠΑΝΘΗΡΕΣ ΚΑΒΑΛΑΣ (Αστεριάδης-Λογοθέτης): Μαμαλίγκατζη 5, Μουταφίδου, Τσάντα 4, Κανελλοπούλου 1, Γιαχολάρι 3 (1), Παναγιωτίδου 8 (1), Τριανταφύλλου 22, Απούλτση, Λυκάκη 2, Περουσέφσκα 15.